Tasakaalulaud arendab ja on lõbus

Tasakaalulaud on lihtne, ent huvitav ja lapsele kasulik vahend, millega laps saab aktiivselt aega veeta. 

Tasakaaluharjutused ning nende tegemine on igale lapsele huvitav – turnitakse ju väiksena kõikvõimalikes kohtades hirmu tundmata. Kuid puidust tasakaalulaud on just piisavalt turvaline, et laps ei ole ohustatud sellega harjutades. 

Kui vanasti turniti, kus sai, siis nüüd on tasakaalulauad toodetud viisil, mis oleks ohutud ning kasutajasõbralikud. 

Üsna lihtne mänguasi on tegelikult areneva lapse jaoks kasulik mitmel moel ning tasakaalulaud on kasutusel ka täiskasvanutel oma treeningutel just samadel eesmärkidel – parandada ja arendada koordinatsiooni ning tasakaalu. 

Tasakaalulauad lastele

Enamasti puidust valmistatud tasakaalulauad on heaks vahelduseks ekraanidele ja videomängudele, sest sellega mängimine ei ole ainult lõbus, aga ka arendav motoorikale ja parandab tasakaalutaju. 

Tasakaal mängib meie elus suurt rolli ning olgu see siis rattasõit, mis vajab harjutamist või hoopis rulatamine või lumelauasõit:  kõik see nõuab tasakaalu. 

Kui me aga kogu aeg mööda tasast maad kahe jalaga oleme, kuidas see tasakaal siis areneda saab? Selleks ongi minimalistliku disainiga tasakaalulaud, mille põrandasõbralik vildist põhi ei lase su koduinterjööril saada kahjustusi. 

Fitness täiskasvanutele tasakaalulaua abil

Nagu eelpool ka mainitud, siis tasakaalulauad ei ole mõeldud ainult pere noorematele tegelastele. Tootjad on arvestanud ka täiskasvanutega ning tasakaalulaua maksimaalne koormus on 200kg. Tuleb vaid meeles pidada, et ohutuse tagamiseks kasuta tasakaalulauda kas paljajalu või siis libisemisvastaste sokkidega – nii saad olla kindel, et tasakaaluharjutused ei vii tasakaalust ohtlikult välja ning jalad on fikseeritud.

Tasakaalulaud on saanud positiivset tagasisidet paljude erinevate spordialadega tegelejatelt: surf, lumelaud, veelaud, trikitõuks või rulatajad: kõikide nende spordialade harrastajad peavad balance boardi ehk tasakaalulauda kõige paremaks viisiks, et harjutada tasakaalu. 

Tasakaalulaud sobib kingituseks

Puidust tasakaalulaud on sobivaks valikuks ka kingituseks nii suurematele kui ka väiksematele, sest rõõmu ja arengut pakub see kuhjaga. 

Tutvu enne ostu tasakaalulaudade laia valikuga ning nende erinevate omadustega. 

Pea meeles, et puidust tasakaalulaud on naturaalsetest materjalidest, kasutajasõbralik ning meelelahutuslik abivahend, mis lisab särtsu laste sünnipäevapeol või teeb ka täiskasvanute seltskonnale rõõmu.