Parim valik kõige väiksematele – meriinovillast ja puuvillast pleedid

Parim valik kõige väiksematele – meriinovillast ja puuvillast pleedid

Beebi, eriti esimese beebi, ootus on maagiline aeg nii tulevastele vanematele kui ka sugulastele ja kõigile teistele, kes uut pereliiget avasüli ootavad. Esimeste õnnelike hetkede asemele tulevad varsti aga muud küsimused, nagu beebitarvete valimine. Internetist võib leida paljude vanemate kogemusi, millised ostud läksid asja ette ja millised olid täiesti kasutud. Arvamusi on väga palju (beebid, nagu nende vanemadki, on ju väga erinevad), kuid suurem osa vanemaid on nõus, et lastele mõeldud pleedid on üks vajalikumaid beebiasju, millest on kasu ka siis, kui laps suuremaks kasvab.

Mida beebile pleedi valikul silmas pidada?

Imikute pleedid on üks universaalsemaid oste, mida on võimalik kasutada paljudel eri viisidel. Need sobivad voodis või õues kärus puhkavale beebile tekiks, kuid ka näiteks aluseks kärus või kelgus istudes, või murul või jahedal põrandal mängides. Muidugi on selge, et üks ja sama pleed ei suuda täita kõiki neid funktsioone, mille jaoks peavad tekstiiltoodetel olema erinevad omadused.

See ei tähenda aga, et korraga tuleks osta mitu erinevat pleedi, mis oleks märkimisväärne kulutus, kuid koormaks maja ka paljude uute asjadega. Laste kasvatamisel on neid asju nagunii kuhjaga. Beebiasjade ettevalmistamiseks piisab täiesti ühest pleedist, mille valikul tuleks pöörata tähelepanu kanga koostisele, aastaajale ja pleedi plaanitavale otstarbele.

Villased pleedid või muust materjalist sarnased tekstiiltooted on suurepärane kingitus, mida võid arvatavasti oodata ka külla tulevatelt sõpradelt ja sugulastelt. Ja kui seda ei juhtu, võib nende varusid lihtsalt hiljem lapse muutuvate vajaduste järgi täiendada. Internetis müüdavad pleedid on saadaval üllatavalt mitmekesises. Virtuaalne ostlemine on lihtsalt ideaalne lahendus lapsi kasvatavatele emadele, kes on alati hõivatud.  

Meriinovillast pleedid

Nagu öeldud, tuleks pleedi valikul arvestada ka ilmastikuoludega. Soojal aastaajal on vaja õhemaid, külmal aga paksemaid ja soojemaid pleede. Siiski on olemas ka universaalne lahendus, mis aitab vältida muretsemist, mis saab siis, kui suvi näiteks tavapärasest külmem on. Selleks on suurepärase soojapidavusega, kuid õhku läbi laskvad meriinovillast pleedid, millega beebi tunneb end suurepäraselt nii jahedamas kui ka soojas. See meriinovillast pleedide eelis on eriti märkimisväärne, sest vastsündinute termoregulatsioon ei toimi veel korralikult. Nii võib laps kiiresti külmetada või, vastupidi, üle kuumeneda.

Meriinovill, erinevalt tavalisest villast, on väga pehme ja õrn, seega on see kahtlemata kõige sõbralikum valik beebi ülitundlikule nahale. Meriinovillast pleedid on allergiavastaste omadustega ja sinna ei kogune tolmulestad. Seega sobivad need allergiate või nahahaiguste (näiteks dermatiit) all kannatavatele lastele ning loomulikult ka täiskasvanutele.

Puuvillased pleedid

See on veel üks ost, mille võid julgelt oma beebi asjade sekka lisada. Puuvill on suurepäraselt õhku läbi laskev kangas, mis laseb vältida ebameeldivat palavuse või higistamise tunnet. See on üks olulisemaid tingimusi, mis laseb Sinu võsukesel rahulikult puhata.

Puuvill on pehme, õrn ja allergiavastane naturaalne materjal. Puuvillased pleedid sobivad kõigile, need ei ärrita ka beebide tundlikku või allergiatele kalduvat nahka.

Kui otsid soojaks aastaajaks tekki, vali õhem, talveks või sügiseks aga paksem puuvillane pleed, mis hoiab hästi sooja.

Puuvillased pleedid ei paista silma mitte ainult oma paljude heade omaduste poolest, vaid ka mitmekesise disainivaliku poolest. Nii võib valida kauni pleedi, mis interjööriga sobitub.