Pikleri kolmnurk arendab lapse motoorsed oskusi

Pikleri kolmnurk on populaarne Montessori kasvatuse põhimõtetele vastav ronimiskolmnurk.

Pikleri ronimiskolmnurk on loodud Ungari lastearsti Emmi Pikleri poolt. Ta uskus, et lapsed peaksid ise avastama, kuidas ronimiskolmnurgal turnida. 

Kui Emmi Pikler õppis lastearstiks, avastas ta, et nende laste seas, kellel lubati õues mängida (madalamast klassist laste seas), esines vähem luumurde kui neil lastel, kes olid pigem tubased ja kellel ei lubatud ringi tormata (kõrgema klassi perekondades).

Dr. Pikler veendus, et lapsed vajavad vabadust nautida jooksmist, mängimist ja turnimist. Siis on lapsed füüsiliselt osavamad ja nad õpivad kukkuma nii, et saavad võimalikult vähe viga.

Multifunktsionaalne Pikleri kolmnurk

Pikleri kolmnurk ehk pikler triangle on mõeldud lastele vanuses 6 kuud kuni 5 aastat. See pikleri ronimiskolmnurk annab lastele võimaluse aja jooksul ise avastada oma võimete piire.

Kolmnurga mõte seisneb selles, et seda ei pea lapse kasvades muutma, vaid laps õpib aja jooksul seda erinevalt kasutama. Alguses, kui laps on alles pisike, saab ta selle all näiteks lamada. Kolmnurgale saab riputada mänguasju, seda saab kasutada mängukaarena. Ronima hakkab laps alles hiljem, kui on vastava arengu verstapostini jõudnud. Nii saavad lapsed oma kujutlusvõimet kasutada ja õppida uusi oskusi. 

Sageli on ronimiskolmnurk müügil koos liumäega. Ronimiskolmnurk liumägi on vahva kooslus lapse mängu veelgi põnevamaks muutmisel.

Pikler triangle on valmistatud vastupidavast puidust. Soovituslik on toodet kasutada siseruumides, et kaitsta seda vihma eest.

Ronimiskolmnurgad on lastele ohutud, kui laps turnib vanemliku järelvalve all.

Tasakaalu harjutamine

Pikler triangle on hea abivahend osavuse ja tasakaalu arendamiseks.

Kas teadsid, et enamikul väikestel lastel on kaasasündinud tasakaalu- ja riskitunnetus? See takistab neid ronimast, kui nad ei ole selleks veel valmis. Nii on ka näiteks kõndima õppimisega – paljud lapsed ei lase vanema käest või diivani nurgast enne lahti, kui nad on saanud piisavalt kindlust oma võimete kohta. 

Soovituslik oleks lapsele toodet kõigepealt lihtsalt tutvustada, mitte teda kohe ronimiskolmnurga peale tõsta. Just seetõttu, et laps saaks ise tunnetada oma valmisolekut.

Pikleri kolmnurk on arendav ja pakub vahvat ajaviidet sinu lapsele.